Tradicinių renginių aprašymai

 

     Tytuvėnų kultūros centre kasmet vyksta šventės, kurios taip pat yra svarbios ir tampa jau tradicinėmis, tai miesto šventė „Tytuva“ ir kapelų šventė „Subatvakaris“. Šios šventės dar labiau mus suartina.

  Tradicinė miesto šventė „TYTUVA”

Pirmąjį vasaros savaitgalį miestelėnus ir svečius tradiciškai sukviečia miesto šventė „Tytuva“. Gražioje Bridvaišio ežero apsuptyje visą dieną šurmuliuoja žiūrovai, poilsiautojai, prekeiviai. Scenoje vieni kitus keičia įvairūs atlikėjai ir kolektyvai: Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus moksleiviai, Tytuvėnų kultūros centro ir jo skyrių  atlikėjai, Kelmės rajono ir visos Lietuvos mėgėjų meno ir profesionalios muzikos atlikėjai. Šventėje dėmesio pakanka visiems: nuo mažo iki seno. Tradiciškai šventę užbaigia populiariosios muzikos atlikėjų koncertai ir diskoteka jaunimui. Tytuvėnų krašto žmonės yra pamėgę šį renginį, todėl čia niekuomet netrūksta nei dalyvių, nei žiūrovų.

 Kapelų šventė "Subatvakaris"

 Siekiant saugoti ir plėtoti etninę kultūrą, kasmet organizuojama kapelų šventė "Subatvakaris". Į ją susirenka gausus būrys dalyvių iš visos Lietuvos. Žiūrovai išgirsta daug liaudiškų dainų. Visi scenoje pasirodę kolektyvai apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanomis.