Tradicinių renginių aprašymai

 

     Tytuvėnų kultūros centre kasmet vyksta šventės, kurios taip pat yra svarbios ir tampa jau tradicinėmis, tai Nacionalinė šventė „Linas“, miesto šventė „Tytuva“, Tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis ir kapelų šventė „Subatvakaris“. Šios šventės dar labiau mus suartina.

 

Tradicinė šventė „Linas“

 

 

Liepos 2 dieną, netoli Tytuvėnų, Budraičių kaime buvo surengta respublikinė šventė „Linas 2011”. Jau nuo pat ankstyvo ryto į šventę rinkosi tautodailininkai, dalyviai. Pirmiausia dėmesį patraukė Kelmės rajono seniūnijų kiemeliai, kuriuose seniūnijos pristatinėjo savo auksarankius krašto žmones ir jų dirbinius. Tikrai buvo verta užsukti į juos ir jeigu nepasižiūrėti, tai išbandyti save įvairiose rungtyse, tokiose, kaip sviesto mušimas, verpimas, nėrimas vąšeliu ir pan. Šventė prasidėjo nuo sveikinimo žodžių, kurių negailėjo garbingi svečiai, politikai, Lietuvos žemės ūkio ministras K. Starkevičius. Po šventės atidarymo scenoje pasirodė ir savo dainomis bei šokiais žiūrovus linksmino Tytuvėnų kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai, folkloro ansambliai „Taduja“ (vad. Osvaldas Gerbenis) ir „Šona“ (vad. Diana Astrauskienė). Kol scenoje vyko koncertai, žiūrovai galėjo ne tik stebėti juos, bet ir sudalyvauti šaudymo lankais turnyre ar pasivaikščioti bei įsigyti kokį suvenyrą tautodailininkų mugėje. Vėliau visus susirinkusiuosius savo pasirodymu linksmino Kęstutis Jablonskis bei Stano ir Tarptautinis sidabrinis choras. Šventės tikslas – atkreipti dėmesį į liną, kaip į nykstančią nacionalinę kultūrą. Tad į renginį kviečiami visi, kurie suinteresuoti išsaugoti, propaguoti ir vartoti lino produktus bei jų gaminius.

 

  Tradicinė miesto šventė „TYTUVA”

 

Pirmąjį vasaros savaitgalį miestelėnus ir svečius tradiciškai sukviečia miesto šventė „Tytuva“. Gražioje Bridvaišio ežero apsuptyje visą dieną šurmuliuoja žiūrovai, poilsiautojai, prekeiviai. Scenoje vieni kitus keičia įvairūs atlikėjai ir kolektyvai: Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus moksleiviai, Tytuvėnų kultūros centro ir jo skyrių  atlikėjai, Kelmės rajono ir visos Lietuvos mėgėjų meno ir profesionalios muzikos atlikėjai. Šventėje dėmesio pakanka visiems: nuo mažo iki seno. Tradiciškai šventę užbaigia populiariosios muzikos atlikėjų koncertai ir diskoteka jaunimui. Tytuvėnų krašto žmonės yra pamėgę šį renginį, todėl čia niekuomet netrūksta nei dalyvių, nei žiūrovų.

 Tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis

Klasikinė muzika – tai atgaiva mūsų sielai ir protui. Jos klausantis įgauname nepakartojamos energijos, nuotaikos, patiriame vis naujų emocijų. Klasikinės muzikos galime išgirsti tarptautiniame Tytuvėnų vasaros festivalyje, kuris vyksta nuo 2003 m. Išlaikydamas gražias tradicijas, festivalis atlikėjus ir klausytojus kasmet pakviečia į unikalias koncertams erdves: Tytuvėnų vienuolyno ansamblį, Joniškio Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, Kurtuvėnų svirną, Kelmės dvaro sodybą, Baisogalos dvarą ir Pakruojo dvaro sodybą. Festivalyje dalyvauja daug puikių ne tik Lietuvos, bet ir užsienio atlikėjų iš viso pasaulio: Vokietijos, Švedijos, Norvegijos, Rusijos, Japonijos, Argentinos. Kiekvienais metais vienas koncertas skiriamas šviesios atminties kunigui Ričardui Mikutavičiui. Visą vasarą trunkantį renginių maratoną paprastai užbaigia opera Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblio erdvėse. Festivalio meno vadovas, Nacionalinės premijos laureatas, dirigentas Robertas Šervenikas, organizatorius – VšĮ „Tytuvėnų festivalis“. Tytuvėnų kultūros centras yra šio festivalio renginių organizavimo partneris.